Katlanabilir bisikletler son yıllarda Avrupa’da çok kullanılan ve tercih edilen bir bisiklet modeli oldu. Eskiden pinokyo modeliyle katlanabilir bisiklet olarak hafızalarımıza kazınan katlanabilir bisikletler şimdilerde farklı modeller ve seçeneklerle karşımıza çıkmakta. Peki insanlar neden katlanır bisikleti tercih ediyor?

1- Taşıma Kolaylığı

İstediğiniz noktaya pedalladıktan sonra gözünüz arkada kalmadan bisikletinizi taşıyıp yanınıza alabilirsiniz. Yolda araç kullanmanız gerektiğinde yanınıza alabilirsiniz. Hava şartları uygun olmadığında elinize alıp, metroya ya da taksiye taşıyabilirsiniz.

2- Ergonomiktir Az Yer Kaplar

İster aracınızın bagajına koyun ister evinizin küçük bir noktasında muhafaza edin diğer bisikletlere göre daha az yer kaplar. İş yerinize elinizde bisikletinizle girdikten sonra küçük bir alana bırakma şansına sahipsiniz.

3- Bakım Maliyeti Azdır

Diğer bisiklet türlerine göre daha az bakım gerektiren bir bisiklet türüdür. Tasarımı itibari ile daha basit bir mekaniğe sahip olduğundan fazla masraf çıkaracak bileşenleri yoktur.

4- İletişim Başlatıcıdır

İnsanların ilgisini çeken bu modeller, hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler ile iletişim başlatıcıdır.

5- Spor İçin Daha Fazla Zaman

İşe veya okula giderken kullanarak spor yapma şansını daha fazla yakalarsınız. Belirli yaş gruplarında olan kişilerin ve spor yapmaya zaman bulamayanların en iyi spor yapma aracıdır. Kondisyon sağlar.

Yorum Yap